top of page

     mUHAMMET'E seyyaho'yu hayal ettiren aslında aileSİnin ihtiyacıydı. kendilerine dönebilecekleri, doğayı yeniden dinleyebilecekleri bir dünya'ya ihtiyaç duydular.

     neredeyse hiç kimsenin olmadığı bir yerde yakından tanıdıkları ağaçların kokusu, kuşların sesi, ATEŞ BÖCEKLERİNİN IŞILTISI onlara kendilerine dönüş yolunda eşlik ediyor.

daire-b16-68.jpg

kaydır

seyyaholmak

Taşlı ailesinin kendi varlıklarından yola çıkarak keşfettikleri seyyahlığın hikayesi.

okumak için

daire-b16-93.jpg

     Muhammet'in doğada yaşamaya olan tutkusu Taşlı ailesi için kıymetli bir ihtiyaç halindeydi.

     

     Muhammet’in babasının bahçesinde büyürken doğayla baş başa kaldığında hissettiği özgürlük, vakti geldiğinde yeniden kendini keşfetmeliydi. Neslihan’ın adada geçen çocukluğu yeniden doğaya döneceği vakti heyecanla beklemekteydi.

     Taşlı ailesi şimdi bu hayalleri geciktirmeden gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. kerem ve meyra ise kendilerini doğanın oyun dünyasına bıraktılar. yaşadıkları dOĞAYI keşfediyorlar.

     Muhammet ve ailesi her şeye hayal ederek başladılar. Yıllar önce, bulunmaktan keyif aldıkları tutkuyla bağlandıkları bir araziye sahip oldular.

 

     bu araziye bir çocuk gibi yaklaşıp gelişim sürecini yaşadılar. arazideki ağaçları, sesleri, gökyüzünü her şeyi en yakından tanıdılar.

 

     daha sonra detaylı bir araştırma süreciyle birlikte , ehil insanlarla çalışarak, doğru tercihlerle seyyaho'yu doğayla tanıştırdılar.
 

     Muhammet ailesini doğaya döndürmeye, hayalleri gerçek kılmaya kararlıydı. bu günlerde dünya'yı harekete geçiren akımlardan biri olan tiny house yaşam tarzı tam olarak hayallerindeki gibiydi.

seyyaho' da bu bakış açısıyla tasarlandı.

 

     seyyaho, iskandinav deyimiyle "lagom" yani ne az ne çok tam kararında oldu. 

     seyyaho net 15m2. dekorasyon açısından kulağa zorlayıcı geliyor. ama 1+1 bu ev tam da ihtiyaçları olan bir ev gibi. içerisinde bir çok kompak çözüm barındıran seyyaho sıcak bir ev hissinden de hiç uzak değil.

     seyyaho'nun yapımında kullanılan doğal malzemeler evi bir yuva hissiyatı ile kapsıyor. içerideki mobilyalar ve kişisel eşyalar ile her şey tam kararında ve dışa dönük.

 

    evet seyyaho sadece 15m2. pencerelerini açtıklarında ise 15den çok daha fazlası.

     muhammet seyyah olmak isteyenlere, öncelikle mutlaka bulunmak isteyecekleri tutkuyla bağlanabilecekleri bir araziye sahip olmayı öneriyor. sonrasında ise bolca araştırma yapıp, evi doğru insanlarla gerçek kılmayı tavsiye ediyor.

     evin dekorasyonu önemli, ancak daha mühim olan teknik detayları. her şeyden önce ise size sunup, hissettirdikleri.

daire-b16-17.jpg

     Taşlı ailesi artık haftasonlarını seyyaho'da geçiriyor. Muhammethafta içi geçen yoğun süreçlerini bir kenara bırakıp kendilerine dönüyor. 

yüksek ağaçların altında rüzgarın sesiyle dinleniyor, doğanın varlığını takdir ediyorlar.

   kerem ve meyra ise bahçenin sınırlarını bile tanımadan kendini doğaya bırakmış halde. dokunup hissedebildiği Her canlı onların oyun arkadaşı.

     hiç bu kadar kalabalık bir oyun oynamamışlardı. ve bu kadar yakın...

seyyahO
        lma hikayeni
bizimle paylaş 
SeyyahO_Logo_Beyaz.png
bottom of page